1958'den günümüze...

1950’li yıllarda Bursa’da dönemin Valisi İhsan Sabri ÇAĞLAYANGİL ve Belediye Başkanı Reşat OYAL, İzmir’de KÜLTÜRPARK’ta bir fuara katılırlar ve fuar esnasında gezdikleri Kültürparkı çok beğenir, aynısını Bursa’ya yapabilmek için harekete geçerler. Bursa’da bugünkü yerinde hizmete sokulan Kültürpark’ın işletmeleri, o günün hizmet sektörünün şartlarına göre dizayn edilir ve Türkiye’nin önde gelen gazino, çay bahçesi ve restoran sahipleri şehre davet edilir.

Recep ÖZGEN, İstanbul, Ankara ve İzmir de zincirini kurduğu Özgen Çay Bahçesi’ni Bursa’da Kültürpark’a kurması için, şehrin yöneticilerinden aldığı davet üzerine Bursa’ya gelir ve kısa süre sonra ÖZGEN’i Bursalıların hizmetine sunar. 60’lı yılların başında ise Bursa’da yaşayan güvendiği kadim dostu ABDUL FETTAH ADEMOĞLU’na, Özgen Çay Bahçesi’nin işletmesini devreder.

1960 yılından beri Ademoğlu ailesinin işlettiği Özgen Çay Bahçesi, günümüz hizmet sektörü ve çağın yeniliklerine yabancı kalmamış 2000’li yılların başından itibaren kendi içinde yenilenmeye gitmiş ve ailenin 3.Kuşak gençleri Özgen Kahve konseptini geliştirerek kurumsallaşmanın ilk adımlarını atmışlardır.

2013 yılında şubeleşmeye karar veren Özgen Kahve işletmeleri, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde, Özlüce ve Podyumpark şubeleri olmak üzere 2 yeni şubesini hizmete sunmuştur. Yarım asırdan beri Bursalılara hizmet veren Özgen Kahve İşletmeleri, Bursalılar için artık bir gelenek haline dönüşmüş ve kentin sosyal, siyasi ve spor nabzının tutulduğu bir buluşma noktası haline dönüşmüştür.

2016 yılıyla beraber kurumsallaşma ve şubeleşme ile ilgili çalışmaları devam eden Bursa’nın köklü ve güçlü yerel markalarından biri olan Özgen Kahve’yi çok yakında diğer şehirlerimizde de hizmet vermesi için çalışmalar devam etmektedir.